Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/jat3/core/joomla/modulehelper.php on line 320
Dojazd szlakiem Królowej Bony

Sady Mrozea

Tradycja. Smak. Zdrowie

Font Size

Screen

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Dojazd szlakiem Królowej Bony

Jak do nas trafić?

Dla miłośników historii mamy jeszcze inną propozycję dojazdu. Nieco trudniejszą, ale malowniczą i ciekawą. Proponujemy podróż starym szlakiem królowej Bony, tzw. „traktem królewskim”. Tym szlakiem podróżowała królowa Bona z Czerska( gdzie zapoczątkowała uprawy winorośli) przez Grójec, Lewiczyn, Bądków, Goszczyn dalej do Przybyszewa, gdzie rozpowszechniła uprawę włoszczyzny. Aby odbyć podróż tym szlakiem należy wjechać do Grójca i kierując się na Kępinę skręcić w prawo pod wiadukt i dalej prosto znajdziemy się na trakcie królewskim.

Na najbliższym rozjeździe skręcamy w lewo i dalej droga prowadzi nas sama przez Grudzkowolę, Lewiczyn aż do Goszczyna. W Goszczynie kierujemy się do Kozietuł . Po drodze zachęcamy do odwiedzenia sanktuarium Matki Boskiej Lewiczyńskiej w Lewiczynie, gdzie znajduje się słynący cudami Obraz Matki Boskiej Lewiczyńskiej, którego twórcą miał być sam św. Łukasz.

http://www.sanktuarium-lewiczyn.pl/

Proponujemy także odwiedzenie Goszczyna i kościoła parafialnego. W XVI wieku Goszczyn zaliczał się do znakomitych miast na Mazowszu.

http://goszczyn.com.pl/

4 Style do wyboru

Cztery gotowe style kolorystyczne, wybierz swój ulubiony...

Multi Menu

Cztery propozycje układu menu do wykorzystania...

Kontakt z nami

W przypadki pytań prosimy o kontakt.