Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/jat3/core/joomla/modulehelper.php on line 320
Ocet jabłkowy

Sady Mrozea

Tradycja. Smak. Zdrowie

Font Size

Screen

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

O Zdrowiu


Warning: Creating default object from empty value in /components/com_k2/models/item.php on line 191

Ocet jabłkowy

Wpisane przez Andrzej Mróz czwartek, 28 lipca 2011 23:51
Oceń pozycję
(0 głosów)

Jego niezwykłe właściwości lecznicze i odchudzające, znane są od dawna. Nie potwierdzono naukowo, że ocet jabłkowy rzeczywiście pomaga na otyłość. Jednak niewątpliwie dodanie go do mięs sprawia czyni zawarte w nim składniki lepiej przyswajalne. Jest on środkiem dietetycznym przyspieszającym spalanie tłuszczów oraz hamującym apetyt. Niestety ocet jabłkowy nie jest zalecany wrzodowcom.

Właściwości lecznicze octu jabłkowego odkryto już w starożytnym Egipcie. Kleopatra ponoć zażywała rozcieńczony wodą ocet jabłkowy po obfitych ucztach, utrzymując wspaniałą figurę i dobre zdrowie. W occie jabłkowym znajduje się około 20 najważniejszych substancji mineralnych i mikroelementów. Jedną z najcenniejszych jest pektyna, która pozytywnie wpływa na procesy trawienne, obniża poziom cholesterolu we krwi i poprawia stan naczyń krwionośnych. Drugi ważny składnik - witamina E - uważana jest za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy.

Od niedawna można kupić butelkowany ocet jabłkowy można (produkowany przez krajowe wytwórnie, lub pochodzi z Niemiec). Prawdziwy ocet jest oznakowany zielonym liściem ogórka i białym napisem “bio-ocet”. Można go też przygotować samodzielnie w domu.

Można zastosować dwa przepisy na jego sporządzenie. Jeden, bardziej pracochłonny z oryginalnej starej receptury, drugi - uproszczony.

Dodatkowe informacje

  • Cechy szczególne:

4 Style do wyboru

Cztery gotowe style kolorystyczne, wybierz swój ulubiony...

Multi Menu

Cztery propozycje układu menu do wykorzystania...

Kontakt z nami

W przypadki pytań prosimy o kontakt.